رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

خواسته 'مهتاب' از آقای وزیر

۱۰:۰۵ - ۲۰۱۵/۰۵/۱۰

خواسته 'مهتاب' از آقای وزیر

سیده مهتاب نبوی، دختر نوجوان شیرازی که از هر دو دست معلول است و با پشتکارش در یکی از مدارس تیزهوشان شیراز تحصیل می کند، از وزیر آموزش و پرورش خواست تا موانع فراروی تحصیلش در یکی از رشته های پزشکی دانشگاه بر طرف شود.

مهتاب' در آیین تجلیل از معلمان برتر دوره ابتدایی استان فارس که در شیراز برگزار شد به طرح خواسته خویش از وزیر آموزش و پرورش پرداخت.

سیده مهتاب نبوی، در این آیین با پای خود کتابش را که ' در نگاه مهتاب' نام دارد امضا کرد و به محمد دیمه ور معاون وزیر آموزش و پرورش داد تا به وزیر آموزش و پرورش تقدیم کند. 

این نوجوان شیرازی همچنین در حضور حدود یک هزار تن از معلمان مدارس که در این آیین شرکت داشتند، نامه ای ساده و بی پیرایه خطاب به وزیر آموزش و پرورش نوشت و در آن از وی خواست تا موانع فراروی تحصیلش در یکی از رشته های پزشکی دانشگاه برطرف شود. 

مجری این مراسم با اشاره به کسب موفقیت' مهتاب' در جشنواره خوارزمی و معرفی وی به عنوان ورزشکار ماهر در رشته شنا و دارنده دان مشکی ورزش تکواندو و با یادآوری توانایی اش در عرصه نویسندگی و نقاشی، این نوجوان ۱۶ ساله را یک استثنا و پدیده خواند و از مسوولان خواست تا این دختر معلول اما برخوردار از توانایی های برجسته را در رسیدن به آرزویش یعنی تحصیل در رشته داروسازی یاری کنند. 

مجری مراسم که در فضایی احساسی سخن می گفت، اظهار کرد: برای تحصیل در رشته های اینچنینی لازم است که افراد دست کم از یک دست برخوردار باشند و حال این که این موضوع به نگرانی مهتاب تبدیل شده است. 

سخنران بعدی این آیین ضرغام صادقی نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی بود که بخش آغازین سخنان خود را به 'مهتاب' اختصاص داد. 

صادقی که خود پزشک است، توانمندی 'مهتاب' را برجسته و بارز دانست و گفت: به عنوان یک شهروند شیرازی و نماینده مردم این شهر در مجلس تلاش می کنم که وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شرایط را برای رسیدن مهتاب به خواسته اش که همانا تحصیل در یکی از رشته های پزشکی است، مهیا سازد تا وی به عنوان همکار جامعه پزشکی در آینده به مردم خدمت کند. 

'مهتاب' همچنین در این آیین با بهره گیری از پای خویش این جملات را برای قدردانی از معلمان کشور نگاشت:شب داشت روز می شد و همه در انتظار آفتاب درخشان بودند... همه در کلبه های قلبشان را باز کرده بودند تا با نور آموزه های معلم روشن شود. معلم عزیزم، تمام عمر را مدیون درس های پرانگیزه ات هستم. 

سیده مهتاب نبوی دانش آموز دبیرستان تیزهوشان فرزانگان ناحیه دو آموزش و پرورش شیراز است. 

نوشته های او در زمانی که درمقطع دوم راهنمایی تحصیل می کرددرکتابی با عنوان 'در نگاه مهتاب' منتشروروانه بازار نشر شد./ایرنا

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.