رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

افشاگری تازه ویکی لیکس درباره کلینتون

۱۶:۱۰ - ۲۰۱۶/۱۰/۱۲

افشاگری تازه ویکی لیکس درباره کلینتون

محتوای رایانامه ارسالی هیلاری کلینتون به مدیر کمپین انتخاباتی خود نشان می دهد که وی از حمایت مالی و لجستیکی دولتهای قطر و عربستان سعودی از تروریستهای داعش در خاورمیانه اطلاع داشت.
به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وبگاه «ویکی لیکس» در تازه ترین افشاگری خود اعلام کرد که در آخرین مجموعه از رایانامه های مبادله شده میان هیلاری کلینتون نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا و «جان پودستا» مدیر کمپین انتخاباتی وی پیامی وجود دارد که نشان می دهد این نامزد دموکرات آمریکا از حمایت مالی و لجستیکی دولتهای قطر و عربستان سعودی از تروریستهای داعش در خاورمیانه اطلاع داشت.
 
این تبادل رایانامه ها که با ترسیم یک طرح هشت مرحله ای برای مقابله با داعش از سوی هیلاری کلینتون آغاز شد، شامل استخدام نیروهای «پیشمرگه» در مبارزه علیه تروریسم و حمایت نظامی قابل توجه از آمریکا و متحدان آن می شد.
 
در این رایانامه آمده است: «در شرایطی که این عملیات نظامی/ شبه نظامی رو به پیشرفت است، ما نیاز داریم از امتیازات دیپلماتیک و اطلاعاتی خود برای اعمال فشار بر قطر و عربستان سعودی که به طور مخفیانه در حال ارائه حمایت مالی و لجستیکی از گروه تروریستی داعش و سایر گروههای سنی افراط گرا در منطقه هستند، استفاده کنیم».
 
با آنکه این یک ادعای جدید نیست -زیرا هیلاری کلینتون در اوایل سال جاری میلادی، عربستان سعودی و کویت را به حمایت از تروریسم در منطقه متهم کرد- اما یک تفاوت کوچک به خوبی مشهود است. رایانامه ارسالی هیلاری کلینتون به جان پودستا در ماه آگوست ۲۰۱۴ نگاشته شد؛ یعنی اندک زمانی پس از آغاز ائتلاف ادعایی آمریکا علیه داعش در سوریه که هر دو کشور قطر و عربستان سعودی از اعضای آن ائتلاف بودند.
 
افزون بر این، «بنیاد هیلاری کلینتون» -یک مؤسسه غیر انتفاعی که توسط «بیل کلینتون» همسر هیلاری و رئیس جمهور سابق آمریکا تأسیس شد- کمکهای مالی قابل توجهی را از دولتهای عربستان سعودی و قطر دریافت کرده است.
 
در دوازدهم ژوئن ۲۰۱۶ نیز خبرگزاری «پترا» اردن به نقل از «محمد بن سلمان» جانشین ولیعهد عربستان اعلام کرد که این کشور بیش از ۲۰ درصد از هزینه های کمپین انتخاباتی هیلاری کلینتون را تأمین کرده است.
 
لازم به ذکر است که وبگاه ویکی لیکس رایانامه های جان پودستا را روز شنبه هشتم اکتبر سال جاری منتشر کرد.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.