رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

بايد بيش از سهم فارس از گشايش هاي ايجاد شده پس از برجام، استفاده كنيم

۲۲:۱۰ - ۲۰۱۶/۱۰/۱۶
استاندار فارس :

بايد بيش از سهم فارس از گشايش هاي ايجاد شده پس از برجام، استفاده كنيم

استاندار فارس گفت: سرمایه گذاری در فارس نیازمند تلاش بیشتر بخش خصوصی و دولتی به صورت توام است.

به گزارش صبح شیراز ، مهندس سيد محمدعلي افشاني در جلسه مركز خدمات سرمايه گذاري استان با بيان اين كه اگر فقط بخش دولتي در زمينه سرمايه گذاري تلاش كند موجب دامن زدن به توقعات و ايجاد برخي دلسوزي هاي بي مورد كه مانع از سرمايه گذاري است مي شود، اظهار داشت: فعال كردن بخش خصوصي در هر بخش، يكي از مهم ترين وظايف مديران است.
وي با اشاره به اين كه جذب سرمايه گذار و تلاش براي جلب سرمايه گذاري مهم ترين وظيفه اي است كه مديران بر عهده دارند، افزود: در شرايطي كه دولت با توجه به كمبود منابع امكان پاسخگويي به نيازهاي كشور در حوزه كسب و كار را ندارد مديران بايد براي جلب مشاركت بخش خصوصي تلاش كنند.
استاندار فارس با بيان اين كه ميزان سرمايه گذاري خارجي در استان بيش از ۴۰۰ درصد نسبت به شش ماهه اول سال گذشته و ميزان صادرات ۱۰۰ درصد افزايش يافته است، گفت: با اين وجود عدد قدر مطلق ميزان صادرات نسبت به استان عدد بالايي نيست؛ بايد ببينيم فارس با توجه به مزيت ها، چند درصد از داشته هاي كشور را در اختيار دارد و به همان ميزان تلاش صورت گيرد.
مهندس افشاني با اشاره به اين كه بيش از ۴۵ درصد از مصوبات سال گذشته صندوق توسعه ملي در بخش عمراني به مبلغ يك ميليارد و ۶۰ ميليون دلار نصيب استان فارس شده است، افزود: بايد تلاش كنيم سهم هفت درصدي استان از اعتبارات كشور محقق شود و برخي دستگاه ها در اين زمينه تلاش خوبي مي كنند و برخي دستگاه ها نيز چندان تلاش نمي كنند.
وي با بيان اين كه طرح آمايش سرزمين جزء اسناد بالادستي و كلي بوده و به مسائل جزئي نمي پردازد، ادامه داد: همه مديران بايد در حوزه ماموريت خود نقشه سرمايه گذاري را تهيه كنند و با تعيين استراتژي  در حوزه هاي مختلف، اهداف، راهبردها و پروژه ها را هم تعيين كنند.
استاندار فارس ادامه داد: ايران جزء مهم ترين سرمايه گذاران و سهام داران بانك توسعه اسلامي است و بايد با ارائه طرح هاي مناسب از اين سهم استفاده كنيم.
مهندس افشاني با ابراز خرسندي از اين كه وضعيت اقتصادي رو به بهبود بوده و ميزان سرمايه گذاري خارجي پنج برابر سال گذشته شده است، تصريح كرد: بايد بيش از سهم استان فارس از گشايش هاي ايجاد شده پس از برجام، استفاده كنيم.
وي با بيان اين كه شكايت هاي صورت گرفته از دستگاه هاي اجرايي در زمينه سرمايه گذاري به معناي كاركرد نامناسب دستگاه ها نيست، افزود:  اگر اين شكايت ها پيگيري نشود و عدم همكاري دستگاه ها مانع از سرمايه گذاري شود ايراد دارد.
استاندار فارس با تاكيد بر اين كه اين استان به دليل تشكيل كميته جذب و حمايت از سرمايه گذاري در زمينه بهره مندي از اعتبارات طرح تقويت توليد ملي موفق بوده است، افزود: همه بايد كمك كنند و در زمينه توسعه استان با همكاري يكديگر تلاش كنند.
مهندس افشاني خواستار تلاش بيش از پيش مديران شد و با بيان اين كه دولت در شرايط بسيار دشواري در حال تلاش است، از مديران خواست ارائه گزارش فعاليت ها را به هفته دولت محدود نكرده و در طول سال، گزارش اقدامات صورت گرفته را به مردم ارائه دهند.
گفتني است در جلسه اعضا به بيان ديدگاه هاي خود پرداختند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
پرسش زد اسپم
کد زیر را وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.